Top

Web CRM Hizmetini Tercih Etmek İçin 8 Önemli Sebep

Web CRM Hizmetini Tercih Etmek İçin 8 Önemli Sebep

Web CRM yani Müşteri İlişkileri Yönetimi, bugünün iş dünyasında çok kullanılan bir kelime haline geldi. Yeni bilişim teknolojileri ile şekillenen CRM araçları ise, müşterilerle daha yakın ilişkiler kurmak, profesyonel müşteri hizmetleri sunmak, daha fazla satış yapmak ve işi daha da büyütmek için artık rekabetin önemli bir parçası konumunda. Çünkü Web CRM çözümleri ile;

Müşteri verilerimizi merkezileştirebilir; Müşterilerle ilişkilerimizi dizayn edebilir; Satış fırsatlarını anlık olarak takip edebilir; Görev yönetimi ve iş akış süreçlerimizi otomotize edebiliriz. Örneğin iş fırsatlarını ve müşteri adaylarını takip etmek, zamanında satışı kapatmak ve daha iyi servis hizmeti vermek bunlar arasında sayılabilir.  Bu sayede müşteri tutundurma oranlarını artırabilir ve nihayetinde her işletmenin amacı olan karlılık yolunda önemli kazanımlar sağlayabiliriz.

Küçük işletmelerin bir yazılım programı seçmek konusunda seçici olması gerekir. Satın almayı düşündüğümüz yazılım, fiyatı itibariyle satın alınabilir olmalı, doğru zamanda ve doğru yerde işlerimizi kolaylaştırmalı, karışık olmamalı, işimize özel gereksinimleri karşılayabilmeli, kurulumu ve kullanımı kolay olmalı, gece ve gündüz erişilebilir olmalı. Neden mi? Çünkü küçük işletmelerin kendi sunucuları, donanımları veya IT personeli olmayabilir, özel bir iş alanı olabilir ve müşteri bazlı işler yapıyor olabilir veya işini sadece ofiste yapmıyor olabilir…. Belki daha pek çok neden sayabiliriz….

Bugünün CRM sistemleri artık teknolojik olarak daha gelişmiş ve kullanıcı dostu. Aynı zamanda farklı ihtiyaçlar için dizayn edilmiş çok sayıda çözümler üretilmeye devam ediyor. Şirket büyüklüğünden bağımsız olarak, çağdaş Web CRM sistemleri yeni fırsatlar, düşük maliyetler, kolay kurulum ve kullanım kolaylıkları sunuyor.

 

Neden küçük işletmeler bulut tabanlı bir CRM yazılımı kullanmalı konusuna gelirsek, bu konuda hepsi de birbirinden önemli en az 8 nedenden bahsedebiliriz;

 

web crm1-Web CRM: Kolay Kurulum

Kurulum için tek ihtiyacımız olan internet bağlantısı. Sonrasında üye olup kullanmaya başlıyoruz. Donanımlar, sunucular ve bakım için ayrıca para harcamaya da gerek yok. Aynı zamanda kadrolu bir IT personeline de ihtiyaç yok. Çünkü karmaşık kurulumlar, veri aktarımları veya güncellemelere gerek yok.

 

web crm2-Web CRM: Kolay Erişim

Web CRM ’in belki de en büyük faydası kolay erişim özelliğine sahip olması. Yoldayken çok acil satış görüşmeleri yapmak zorunda olduğumuzu veya düzeltilmiş bir satış teklifini göndermemiz gerektiğini veya ofis dışında olduğumuzda bir müşterinin kontak numarasına veya e-mail adresine ulaşmak zorunda olduğumuzu hayal edelim.

Online CRM her yerden erişim imkanı verir; Ofiste, trende, evde herhangi bir cihazdan, desktop, laptop, tablet veya telefon farketmez. Yine ihtiyacımız olan tek şey internet. Verilere istediğimiz zaman, istediğimiz yerden erişebiliriz. Tabii ki bu da özellikle küçük işletmeler için son derece kullanışlı bir özellik.

 

crm3-Web CRM: Kullanım Kolaylığı

Bulut CRM’i kullanmak son derece kolay. Öncelikle aylık sabit bir tutara yazılım paketini satın alıyoruz. Erişim kodunu aldıktan sonra kullanmaya başlıyoruz. Sistem bakımları servis ağlayıcısı tarafından yapılıyor ve online servis hizmetleri ile birlikte sunuluyor.

 

4-Web CRM: Uygun Maliyet

Kural olarak küçük işletmeler bir satınalmaya yüksek miktarlarda bütçe ayırmak yerine düzenli ve küçük ödemeler yapmayı tercih eder. Türkçe CRM üyelik esası modeline göre işler ki bu da minimum düzeyde bir yatırım gerektirdiği için riski azaltır. Aynı zamanda donanım ve lisans ücretleri gibi sonradan ortaya çıkabilecek masraflarla da karşılaşmayız. Ödeyeceğimiz tutar aylık 30 TL civarında bir ödemedir.

 

5-Web CRM: Yüksek Güvenlik Seviyesi

Web tabanlı bilişim sistemlerinde herkes için önemli konulardan birisi de hiç tartışmasız güvenlik. Forrester’ın araştırmasına göre SaaS (Software as a Service) yani bulut çözümlerinde güvenlik, en yaygın tercih edilmeme nedeni olarak ortaya çıkmış. Bu daha çok algıdan kaynaklı bir bakış açısı olarak değerlendirilmeli. Çünkü, Online CRM sistem hizmeti sunan firmalar bu konuyu gayet iyi bilir ve güvenlik sorunlarını ciddi biçimde ele alırlar. Nihayetinde korunması gereken bilgilerin güvenliğinin sağlanmasından onlar sorumludur. Bu nedenle, bulut hizmeti veren şirketlerin güvenlik seviyeleri, otalama bir IT odasından daha yüksektir.  Aynı zamanda otomatize edilmiş yedekleme politikaları ve herhangi bir risk durumunda kurtarma planları da dizayn edilmiştir. Bunun yanında elbetteki, kişisel kullanıcılar da  iki adımlı onay süreci ve güçlü şifreler gibi ekstra yöntemlerle veri güvenliğini güçlendirebilirler.

 

6-Web CRM: Operasyonel Süreklilik

Hergün kullandığımız sistemlerin arıza yapma olasılığını hayal etmek bile istemeyiz. Küçük işletmelerde böyle bir durum, finansal erimeye kadar gidebilir. Bulut CRM’de böyle bir şeyin olma olasılığı neredeyse yoktur çünkü bütün bölümler bulutta yedeklenir.  Böylece eğer yanlış giden birşeyler olursa, hemen yerine konur ve sistem kesintisi olmaz. İşin gerçeği, bir Web CRM sistemi %99.9 oranında operasyonel işlerlik sağlamaya devam eder.

 

 

7-Web CRM: Esneklik Potansiyeli

İhtiyaçlarına göre ayarlanmış bir ürüne sahip olmayı kim istemez?

CRM sistemlerini adapte ederken, küçük işletmeler mevcut işlerine yardımcı olacak ve ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip olanlarla başlamak isterler. Bununla birlikte, şirket büyüdükçe neye ihtiyacımız olduğuna karar verebiliriz. Örneğin, daha fazla kapasite, yeni özellikler ve daha ileri seviyede modüller gibi. Böyle bir durumda, bulut tabanlı bir CRM uygulaması kolaylıkla güncellenebildiği için tatmin edici olacaktır. Daha büyük, daha iyi ve daha yenilikçi CRM yazılımı, ihtiyaç duyduğumuzda devreye girebilecektir. Servis sağlayıcımızın, işlerimiz büyüdükçe büyüyen esnek bulut çözümleri sunduğundan ve fonksiyonellik açısından ihtiyaçlarımıza göre dizayn edildiğinden emin olmalıyız.

 

8-Web CRM: Uyumluluk

Tek bir amaca hizmet eden ürünlerin entegrasyon esnekliği isteyen IT dünyasında başarılı olma şansı yok denecek kadar az. Çünkü özellikle de küçük işletmeler açısından teknolojiler arasında enformasyon aktarımı kritik önemde. CRM’in diğer ürün ve servislerle olan uyumu, efektif olması ve uzun ömürlü olması açısından kritik. Bulut CRM yazılımları, diğer uygulama ve yazılımla kolaylıkla entegre olabilir.  Uyumluluk, Bulut CRM’i küçük işletmeler için uygun yapan en önemli özelliklerden birisi diyebiliriz.

 

 

Tüm içeriği okudunuz ve bir CRM’e ihtiyacınız olduğu sonucuna vardınız…
Gelin CRM çözümünüzü birlikte üretelim!

CRM programımızı satın almadan önce 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Üstelik kayıt esnasında herhangi bir kredi kartı bilgisi paylaşmanıza gerek olmaksızın… 

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!