0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Neden web tabanlı CRM tercih etmeliyim?

Neden web tabanlı CRM tercih etmeliyim?

Şirket olarak bir CRM programı almaya karar vereceksiniz, ancak karar vermekte zorlandığınız bir konu var: Web tabanlı CRM uygulamalarına mı, yoksa paket program uygulamalara mı yönelmelisiniz? Ofisim ekibi olarak bu yazımızda, tüm bu sorularınızın ve daha fazlasının cevabını vermeye çalıştık. Hazırsanız, başlıyoruz…

 

Web Tabanlı CRM: Hangi CRM çözümünü tercih edeceğinizi kolayca belirleyin!

  • Bulut Tabanlı CRM programları aylık olarak ve kullanımınıza göre ücretlendirilirken, paket programlarda tek seferlik bir ücretlendirme bulunur. Her ikisini karşılaştırırken ortalama 3 yıl içerisinde yapacağınız toplam harcama tutarı üzerinden hesap yapmanız sağlıklı bir karşılaştırma yapma imkanı verir.
  • Dikkate alabileceğiniz bir diğer konu da görünmeyen maliyetlerdir. Paket programın size getirdiği donanım, enerji, soğutma, barındırma ve personel maliyetlerini de hesaba kattığınızda, oldukça karmaşık hesaplar sizi beklemektedir. Oysa, web tabanlı CRM ile çalışırsanız tek bilmeniz gereken, servisin aylık ücretidir.
  • Paket program satın alırken, verilerin güvenliği ve yedeklenmesi de çok önemli bir konu olarak karşınıza çıkacaktır. İşletmenizin bir zarar görmesi, hırsızlık olması durumlarında, sizin için çok değerli olan verilerinizin de zarar görmeyeceğinden emin olmalı ve bunlar için ek yatırım yapmalısınız. Web tabanlı CRM uygulaması tamamen bulut altyapısı kullanır ve verilerinizin kaybı söz konusu olmaz.
  • Bulut CRM programları sayesinde, ofisiniz dışında her yerden bilgilerinize erişerek çalışabileceğiniz gibi; şirketinizi taşımanız durumunda, işlerinizin kesintiye uğramayacağını bilmenin rahatlığını yaşarsınız.
  • Paket programlar zamanla yenilenmesi gereken çözümler olarak karşınıza çıkacaktır. Eskiyen programınızı yenileme döneminiz geldiğinde, hem verilerinizin sorunsuzca ve kesintisiz şekilde taşınmasını planlamanız, hem de yeni program için yeniden ödeme yapmanız gerekecektir. Oysa web tabanlı CRM programlarının sürekli güncellenmesi ve yeni özellikleri size ek bir ücret almadan sunması sayesinde, bütün bunlar sizin için artık dert olmaktan çıkar.

 

 

web tabanlı crmSiz de işinizi web tabanlı CRM sistemi ile sürdürmek ve yukarıda saydığımız avantajlardan yararlanmak için Ofisim CRM uygulamasını 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin desteğiyle web tabanlı CRM programınızı hızlı ve kolayca özelleştirebilir ve sadece işinize odaklanırsınız. Satın alma sürecinizi, deneyimlerinize göre şekillendirebilir ve dilediğiniz zaman hizmetinizi sonlandırabilirsiniz.