0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Neden insan kaynakları yazılımı kullanmalıyım? – Ofisim İK

Neden insan kaynakları yazılımı kullanmalıyım? – Ofisim İK

Bugün en çok sorulan soruların başında, “neden insan kaynakları yazılımı kullanmalıyım?” geliyor. Az sayıda çalışana sahip şirketlerde insan kaynakları yönetimi basit araçlarla kolaylıkla yürütülebilmektedir. Ancak zamanla çalışan sayısı arttıkça, insan kaynakları yönetimini profesyonel ekip ve araçlarla yürütmek de zorunlu bir hal alır.

Kurumsallaşma ile birlikte, personelin özlük bilgilerinin saklanması, güncellenmesi; izinlerinin yönetilmesi; zimmetlerin ve ödemelerin takibi artık büyük bir operasyonel yük haline gelmeye başlar. Bu durum hem çalışanlar hem de yöneticileri açısından zahmetli bir hal almakta ve verimsizliğe yol açmaktadır. Oysa ki, kurumsallaşmaya geçiş aşamasında kullanılabilecek bir program ile bu işlemleri yürütmek operasyonel açıdan oldukça kolaylaşabilir.

 

insan kaynakları yazılımıİnsan kaynakları yazılımları şirketler için aynı zamanda birer bilgi bankasıdır da. Geçmişte bir pozisyona yapılmış olan iş başvurularını, görüşülen personel adaylarını, işten ayrılan çalışanların kayıtlarını bu yazılımlar üzerinden kolayca takip edilebilir ve geçmiş verilere ulaşılabilirsiniz.

İnsan kaynakları yazılımı aynı zamanda personelinizi daha yakından tanımanızı da sağlar. Çalışanlarınızın sertifikalarını, eğitimlerini kayıt altına alarak, çalışanlarınızın yetkinliklerine göre kariyerlerine yön verebilir ve şirketiniz içerisindeki farklı işlerde, projelerde onlardan yararlanabilirsiniz.

Genelde birçok işbaşvurusu arasından doğru adayı bulmak için bütün CV’leri tek tek incelemeniz gerekmektedir. Bu yazılımlar ile dokümanlar içerisinde hızlı arama yaparak, aradığınız kriterlere uygun CV’lere hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

Çalışan sayısının artışıyla beraber, şirketler performans yönetimi sistemlerine de ihtiyaç duymaktadır. Çalışanlara yıllık hedefler vererek ve o yılın sonunda çalışanın bu hedeflere göre performansını değerlendirerek, çalışanların şirketin amaç ve hedeflerini gerçekleştirmeye dönük çalışmasını sağlarsınız.

İnsan kaynakları yazılımları sayesinde, şirketinizdeki onay mekanizması içeren bütün işlemleri kolayca geliştirebilir ve ekiplerle yönetici arasındaki bütün süreçleri otomatize edebilirsiniz.

Kısacası bir insan kaynakları yazılımı hem çalışanlar için hem de yöneticiler için:

  • Süreçleri otomatize ederek verimliliği arttırır,
  • Manuel işlemlerden kaynaklı zaman kaybını azaltır,
  • Operasyonel işleri kolay ve hızlı yürütme imkanı sağlar,
  • Hatalı işlemleri engeller,
  • Mevzuat ile ilgili gerekliliklere uyulmasını sağlar.

Siz de Ofisim İK programına hemen ücretsiz kaydolarak uygulamanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz ve çalışanlarınız Bulut tabanlı ik uygulaması’na her yerden kolayca erişebilir ve ofise bağlı kalmadan çalışmanın hafifliğiyle tanışabilirsiniz…

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!