Top

KOBİ’ler için CRM çözümü menüsü: Ne alırdınız? KOBİ’ler için CRM.

KOBİ’ler için CRM çözümü… Peki nedir bu CRM çözümü? Yemek yemeden önce menüye bir gözatıp ne yemek istediğimize öyle karar vermek isteriz. Çünkü önümüzdeki seçenekleri görmek ister, kendi kriterlerimize göre uygun olanı belirleriz. Bir CRM yazılım satın almadan önce de, öncelikle ihtiyacın ne olduğunu düşünüp, sonrasında bir CRM yazılımına karar vermek, CRM’in etkin kullanımı açısından doğru bir yöntem olacaktır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler), müşteri bilgilerini yönetmek ve daha verimli olabilmek için CRM yazılımları kullanırlar. Ancak, CRM sistemlerinde ihtiyaç duydukları işlevler farklılık gösterebilir. İşlevlerine göre baktığımızda CRM menümüzde neler var, dilerseniz birlikte gözatalım;

 

crm çözümü1-CRM çözümü bir satış gücü otomasyonu

İşimizde yol gösterecek işaretleri ve devam eden fırsatları etkin bir şekilde takip etmek, yeni işlerin yakalanmasında fark yaratabilir. Doğru CRM çözümü, bizi güncel satış fırsatlarına ilişkin bilgilendirerek, daha fazla fırsatın değerlendirilmesini sağlar. Zamanında takip, ürünümüzü veya hizmetimizi müşterilerimizin aklına getirmemizi sağlar ve onlara özel olduğunu hissettirir. Bu işlevin yerine getirilmesi, en nihayetinde, daha fazla satışın kapatılması anlamına gelecektir.

 

2-CRM çözümü size raporlar sunar

İdeal bir CRM çözümü, raporlar üretmemizi ve bilgilendirici gösterge tabloları oluşturmamızı sağlar. Önceden oluşturulmuş bir dizi rapor metrikleri karşılaştırmalar yapmamıza, iş trendlerini yakından incelememize ve gerektiğinde ayarlamalar yapmamıza yardımcı olur. KPI gösterge panoları, günlük, haftalık, aylık veya yıllık bazda kuruluşumuzun performansına net bir bakış açısı sağlar.

 

3-İyi bir müşteri hizmetleri CRM çözümü ile mümkün

CRM çözümleri, müşteri verilerini takip eder ve yönetir. Aynı zamanda müşterilerle ilgilenen ekiplere, her bir hesabın mevcut durumuyla ilgili derinlemesine bilgi vererek, kişiselleştirilmiş hizmet sunmalarını sağlar. Bir müşteri yardım talebinde bulunduğunda, neyin, ne zaman ve neden satın alındığı bilgisi ekibimizin parmaklarının ucundadır. Bu işlev, hem müşteri hem de ekibimiz için daha iyi bir deneyim sunar.

 

4-CRM çözümü uçtan uca entegrasyon sunar

CRM çözümünü, pazarlama otomasyonu sistemi ve muhasebe yazılımı gibi üçüncü parti uygulamalara entegre etmek bize uçtan uca bir müşteri görünümü sunar. Bu uygulamalar sayesinde yüzlerce uygulamayla bağlantı kurmak, e-posta kampanyaları oluşturmak, CRM çözümünü bunlara benzer uygulamalarla entegre etmek, sağlayacağımız toplam faydayı daha da artıracaktır.

 

5-CRM çözümü ile daha iyi pazarlama kampanyaları üretin

Ekibimizin oluşturduğu her kampanyanın başarısını yönetebiliriz. CRM uygulaması üzerinde kampanya işlevini kullanmamız ve harcadığımız harcamayı girmemiz yeterlidir. Çabalarımıza ilişkin kesin bir yatırım getirisi belirlemek için kampanya aracılığıyla oluşturulan tüm potansiyel müşterileri sisteme bağlayarak kampanya işlevini kullanabiliriz. İşletmemiz için hangi pazarlama taktiklerinin başarılı olduğu hakkında daha iyi bilgi edinmek önemlidir. Diğer yandan da potansiyel müşterilerimizin nereden geldiğini belirlemek gerekir. Tüm bunlar sadece çabalarımızı ölçmemize yardımcı olmaz, aynı zamanda şirketimiz için hangi kampanyaların başarılı olduğunu da gösterir.

 

6-CRM ile istediğiniz zaman, istediğin yerden erişim sağlayın

Web tabanlı CRM programları mobil cihaz, tablet ve bilgisayar üzerinde erişmek, müşteri verilerinin her ortamda satış ekibi üyeleri için ulaşılabilir olmasını sağlar. CRM menümüzde yer alan bu işlevlerin hepsi, hayatımızı kolaylaştırmak ve daha profesyonel bir müşteri ilişkileri yönetimi için önemli fonksiyonları yerine getirme özelliğine sahiptir. Bir CRM yazılımı satın almadan önce, neler sunduğuna ve hangi ihtiyaçlarımıza cevap verdiğine bakmakta fayda var.

 

Tüm içeriği okudunuz ve bir CRM’e ihtiyacınız olduğu sonucuna vardınız… CRM çözümünüzü birlikte üretelim!

CRM yazılımımızı satın almadan önce 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Kayıt sırasında herhangi bir kredi kartı bilgisi paylaşmanıza gerek olmaksızın… 

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!