0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Kobi CRM Çözümü. Kobiler Bulut CRM İle Maliyetlerini Nasıl Azaltabilir?

Kobi CRM Çözümü. Kobiler Bulut CRM İle Maliyetlerini Nasıl Azaltabilir?

Son yıllarda özellikle Kobi CRM çözümlerine yönelim oldukça arttı. Uzunca süredir hayatımızda olan Bulut Bilişim kavramı sadece bir depolama çözümü olarak görülmemelidir. Bulut Bilişim geleceğin yoludur ve işletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun katma değerli faydalar sağlayabilir.

 

Kobi CRMGenel olarak bulut hizmetleri, iç BT kaynaklarını ve onları yönetmek için harcanan süreyi azalttığı için özellikle küçük kuruluşlar için pratik, esnek ve daha az maliyetli bir yaklaşım olabilir. Kuruluşlar ek donanım, yazılım ve insanlara güvenmeleri ve yönetmeleri yerine, bulutun esnekliği, ölçeklenebilirliği, güvenliği, kullanılabilirliği, güvenilirliği ve daha fazlasına kolayca erişebilirler.
Günümüz KOBİ’leri tarafından kullanılan Kobi CRM bulut hizmetlerinden bazılarını şunlardır:

  • Web, e-ticaret, e-posta ve uygulama barındırma,
  • Yedekleme ve kurtarma hizmetleri,
  • Ofis araçları, üretkenlik, iş birliği ve iletişim çözümleri,
  • Güvenlik dahil, yardım masası ve BT desteği,
  • Pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi ( CRM ),
  • Harcama yönetimi gibi finansal yönetim çözümleri,
  • Operasyonlar ve insan kaynakları yönetimi,
  • Proje ve ürün yönetimi.

 

Bir hizmet olarak altyapı (IaaS), bir hizmet olarak platform (PaaS) ve bir hizmet olarak yazılım (SaaS) kullanarak, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) iş süreçlerinde zaman kazanabilir ve bunun yerine yeni fırsatlara odaklanabilirler. Çoğu KOBİ için buluta geçmek; şirketin diğer inisiyatiflere harcadığı parayı elinde tutarak yeniden yatırım yapmasına imkan sağlayacak maliyet tasarrufu anlamına gelir.

 

 

Kobi CRM: İşlerinizin ve işletmenizin buluta geçmesinin faydalarına gelin birlikte göz atalım!

 

1-Rekabette Eşitlik: Teknoloji odaklı bir dünyada, pek çok işletmenin ana hedefi rekabet avantajı sağlamaktır. Bulut hizmetlerinden yararlanmak, özellikle rekabetle karşılaştırıldığında hızı ve ölçeği artıran daha kolay erişime olanak tanır ve küçük şirketler, bütçe yönetimi başta olmak üzere daha büyük şirketlerle rekabet etme şansına sahip olurlar.

2-Azaltılmış Karbon Ayak İzi: Bulut hizmetlerini kullanmanın çevre üzerinde olumlu etkisi vardır. Hizmetler şirketler için çıktı maliyetlerini düşürürken aynı zamanda daha sürdürülebilir hale gelmeleri için benzersiz ve yenilikçi bir yol sunar. Sunucular, spesifik ihtiyaçlarınızı karşılamak için dalgalanma (kapasitenin isteğe göre ayarlanması) yeteneğine sahiptir. Buna bağlı olarak kullanılan enerji miktarı da otomatik olarak düşecek ve boşa tüketilmeyecektir.

3-Herhangi Bir Yerden Çalışma Olanağı: Bulut erişimiyle, siz ve ekibiniz tek bir yerde ve bir sistemde çalışmak zorunda değilsiniz. Bulut sistemlerini kullanarak herhangi bir yerden gelen ilgili verilere kolayca erişmeniz mümkün. Bu durum, KOBİ’lerin yeni bir yerde ofis açmadan uzaktan çalışanlarına ücretsiz bir platform sunmasına ve çalışanından sanki ofis içerisinde çalışıyormuşçasına performans almasına imkan tanır.

4-Güvenlik Duygusu: Önemli verilerinizin tümü bulutta depolandığından, bir dizüstü bilgisayar kaybolur veya çalınırsa verileriniz güvende kalır. Ve kullanmaya karar verdiğiniz makine ne olursa olsun, önemli ve ilgili verilerinize tekrar kolayca erişmeniz Bulut sayesinde sağlanır. Artık Bulut kullanımı ile bilgi kaybetme veya dosyalara erişememe konusunda endişelenmeniz gerekmediğinden büyük bir güvenlik duygusu sunar.

5-Veri Yedekliliği: Bir işletmenin karşılaşabileceği en kötü şeylerden biri, sistem hatasıdır. Bulutta, bilgileriniz çeşitli veri merkezlerinde çoğaltılmaktadır; bu nedenle, ofiste bir donanımla ilgili bir şeyler olursa, veriler kaybolmaz ve işlemlerinizin sürekliliği devam eder. Bilgiye farklı bir aygıtla erişilebilir veya işletmenin veri tabanını yeniden inşa edilmesi için zaman harcamazsınız. Ayrıca kullanıcıların erişiminin geri yüklemesi konusunda endişelenmeye gerek duyulmaz.

6-Altyapı Gereksinimlerinin Azaltılması: Şirket için gerekli olan sunucuları çalıştırmak zorunda kalmamaktan kaynaklanan enerji tasarruflarına ek olarak, KOBİ’ler donanımları barındırmak için gereken ofis alanından tasarruf edebilir. Ayrıca yazılım güncellemeleri ve genel bakım için zamandan da tasarruf edilmiş olur. Genel verimliliği artırabilen ve birçok işlemi düzene sokan kesintiler hakkında endişelenmeye de gerek yoktur. BT ekipleri, sürekli olarak sistemi acil durumlara düşmemek için takip etmek yerine projeksiyon üzerinde çalışarak proaktif olmaya odaklanabilir.

7-Esneklik: İnsanlar ofise gelemediğinde, ofiste bulabilecekleri bilgiye erişebilmeleri önemlidir. Küçük işletmeler, ne sebeple olursa olsun çalışma saatlerini kaybetmeyi göze alamazlar. Bulut hizmetlerini kullanmak, ihtiyaçlarınıza göre yukarı veya aşağı ölçeklendirmenize olanak tanır, bu nedenle yalnızca o anda ihtiyaç duyduğunuz parayı ödersiniz. Bu durum iş yoğunluğu sürekli değişen veya büyümekte olan şirketler için ideal bir çözümdür.

8-Daha İyi Entegrasyon: Bulut servisini kullanmak, ofis operasyonlarını her zamankinden daha iyi entegre etmenizi sağlar. Birkaç kişinin merkezi bir sistemden faydalanabilmesi ve tüm verilere erişebilmesi, işin yürütülme biçiminde kesintisiz bir geçiş yapılabilmesine olanak tanır.

9-Geliştirilmiş İşbirliği ve İletişim: Bulut hizmetleriyle, şirket verilerine erişime ihtiyacı olanlar kolayca erişilebilir olur; bu da üretkenliği artırır ve işbirliğini mümkün kılar, böylece farklı şehirlerdeki ekiplerin bile işleri kolayca gerçekleştirebilir. Dosyalar üzerinde kolayca paylaşımda bulunma ve işbirliği yapma, önemli toplantılar için gerçek zamanlı güncellemelere bakma ve web konferansı kullanımı, personelinizin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

10-Otomatik Güncelleştirmeler: Otomatik yazılım güncellemelerinden daha iyi bir şey yoktur. Kullandığınız sunucular servis sağlayıcınızın denetimi altındadır ve onları korumak için herhangi bir düşünce veya çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Bulut sağlayıcınız tarafından sağlanan hizmet tam kapsamlı olarak sizin zamanı daha verimli kullanmanızı sağlar. Bu sayede sizin için önemli olana ve işinizi büyütmeye, aktif ve rekabetçi kalmaya nasıl devam edeceğinize odaklanabilirsiniz. Kobi CRM bu noktada oldukça kullanıcı dostudur.

 

Ofisim CRM Hemen Ücretsiz Deneyin!