Top

İşiniz için dijital dönüşüm neden zorunluluktur? – Ofisim ile Dijital Dönüşüm!

İşiniz için dijital dönüşüm neden zorunluluktur? – Ofisim ile Dijital Dönüşüm!

İşiniz için dijital dönüşümİşiniz için dijital dönüşüm, çağın gereksinimi!

“Her şey kontrol altında görünüyorsa, yeterince hızlı gitmiyorsunuz.”  der, Mario Andretti. (Formula 1 Pilotu)

Müşteri beklentilerini karşılamak için yarışı kazanmak, uzun vadeli faydalara olan talebin artması, 7/24 müşteri hizmeti ve müşterinin yaşam tarzına uyum sağlayan kişiselleştirilmiş bir marka deneyimi ile daha da zorlaştı.

İş dünyasında gerçek kazananlar, genellikle tüketiciler ve üreticiler olmak üzere iki veya daha fazla birbirine bağlı grup arasındaki alışverişi kolaylaştıran “platform işletmeleri” dir. Bir platform, talep üzerine erişilebilecek büyük, ölçeklenebilir kullanıcı ve kaynak ağlarını kullanarak ve bunları yaratarak bu değişimlere yardımcı olur.

Bu bağlamda, bir platform, herhangi bir özel teknolojiyi değil, bütünsel bir iş modelini ifade eder. Amazon, Uber ve Airbnb gibi platform şirketlerinin, müşteri deneyimlerinin kalitesini sürekli olarak artırarak yinelemeleri hızlıdır. Üç ana alanda rekabet avantajı yaratarak rekabeti ortadan kaldırıyorlar:

  1.  Daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamak için verilerin tamamen kullanılması,
  2.  Platformda aktif olan tüm kilit kullanıcıları birbirine bağlayarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak,
  3.  Tüm iş ekosistemi için yenilikçiliği teşvik etmek için sürekli bir geri bildirim döngüsü sağlamak.

 

İşiniz için dijital dönüşümİşiniz için dijital dönüşüm: Müşteri verilerinin tüm gücünden yararlanın!

Müşteriyi nitel ve nicel araştırmalarla (ideal olarak tercihleri, tutumları ve davranışları üzerine psikografik verilerle) inceleyerek tanımlamak ve anlamak, artık sürdürülebilir bir rekabet avantajı için yeterli değildir.

Tüketici araştırması, belli bir önyargı seviyesini korur:

  • Nitel tüketici araştırmalarında, bireylerin her zaman temsil etmeyen bir azınlık oluşturan grup dinamikleri ve / veya alt gruba bireyler segmenti kendileri tarafından etkilenmektedir.
  • Nicel tüketici araştırmalarında, bireyler bir deneyin parçası olduklarını öğrendiklerinde bu doğrudan davranışlarını etkilemektedir.

İş platformları, önyargı ve tüketici araştırmasının sınırlamalarının üstesinden gelmek için birinci taraf verilerini kullanarak müşteri deneyimini yükseltmede yeni standartlar getirdi. Bu nedenle, işletmeler müşteri yolculuğunu geliştirmek, iyileştirmek ve ilerletmek için sürekli bir ölçüm geri besleme döngüsü kullanmalıdır.

Amazon, birinci taraf verilerin kullanılmasına en iyi örneklerinden birini sunmaktadır. Ölçekli olarak yeni birinci taraf verileri toplama ve platform deneyimi içindeki müşterileriyle doğrudan iletişim kurma yeteneği, Amazon’un marka oluşturma ve ticaret faaliyetlerinin etkinliğini artırabileceği anlamına gelir. Birinci taraf verilerinin niceliği ve kalitesi, Amazon’un müşterilerin platformundaki deneyimlerini sürekli olarak iyileştirmesini sağlar. Müşteri hakkında daha derin bir anlayışa sahip olmak yalnızca daha anlamlı bağlantılar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarını önceden tahmin etmesi için markaları güçlendirir.

 

İşiniz için dijital dönüşüm: Müşteri deneyimlerini tamamen kişiselleştirin!

Müşterilerin gönlünü ve aklını kazanmak için, işletmelerin müşteri faaliyetlerine ilişkin entegre bir görüşe sahip olmaları ve işlevler, veriler, sistemler ve çözümler üzerindeki geleneksel organizasyonel yapıları yıkmaları gerekir. Kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sağlamak için aşağıdaki temeller kritik öneme sahiptir:

  • Müşteri yolculuğundaki anahtar çevrimiçi ve çevrimdışı temas noktalarının rolünü ve alaka düzeyini anlayın,
  • Belirli temas noktaları için içerikler ve kişisel mesajlar geliştirin.

Kapsamlı bir veri stratejisinde her müşteri etkileşiminden veri toplayın. Tüm paydaşlar için doğru tip etkileşimleri ve kişiselleştirilmiş deneyimleri mümkün kılın.

Uber, özel araç sahiplerinin halka rahat, entegre ve mobil kullanıma hazır bir paylaşım deneyimi yaşayabilecekleri bir platform oluşturdu. Platform, hizmetlerini zamanında başlatmak ve tamamlamak için sürücüler arasında rekabet yaratarak hizmetin sürekli iyileştirilmesini sağlar. Ayrıca, derecelendirmeler ve incelemeler yoluyla genel müşteri deneyiminin kalitesini garanti eder. Uber yıllar boyunca, sürüş süresini ve maliyet verimliliğini artırmak ve böylece taşımacılık pazarındaki payını artırmak için farklı servis teklifleri içeren rota değişiklikleri yaptı.

 

İşiniz için dijital dönüşüm: İşletmeler bir platformdan güç alıyorsa, bir “platform” olabilir!

Pazar fark etmeksizin rekabet zor ve her geçen gün daha da zorlaşıyor. Böyle bir pazarda başarılı olabilmek, uçtan uca operasyonlarını yeniden düşünmeye hazır olan işletmeler için mümkündür.

Aslında, bu bizim CRM yolculuğumuzdu. PrimeApps platformumuz üzerinden, çeşitli iş uygulamaları geliştirirken Türkiye pazarında ihtiyaç duyulan asıl uygulamanın, CRM programları olduğunu fark ettik. Ofisim CRM, şirketinizin dijital dönüşümünü yani iş süreçlerinizdeki dönüşümleri hızlandıracak bir program. Üstelik tamamen bulut tabanlıyız ve internetin olduğu her yerden erişim imkanı sunuyoruz. Bu sayede tüm müşteri verilerinizi tek bir yerde depolayıp, kolayca yönetebilirsiniz. Ofisim CRM’e ücretsiz kayıt olarak, işinize nasıl yardımcı olabileceğini hemen görün!

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!