Top

CRM Yazılımı Kullanmanın 9 Faydası! CRM Neye Yarar? (2019)

CRM Yazılımı Kullanmanın 9 Faydası! CRM Neye Yarar? (2019)

CRM yazılımı kullanmak neden önemlidir? CRM yazılımları gerçekten faydalı mıdır? CRM neye yarar? Tüm bu soruların cevaplarını, en anlaşılır ve sade biçimde 9 maddede sizlerle paylaşıyoruz.

 

CRM yazılımı

1-CRM yazılımı merkezileştirilmiş veritabanlarıdır

CRM yazılımları, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin verilerini tek bir yerde toplamaya ve yönetmeye yarayan yazılım sistemidir. Bu sayede veriye ve bilgiye ulaşmak için dosyalar arasında kaybolmak zorunda kalmazsınız.

 

2-CRM yazılımları veri girişini otomatik hale getirir

Veri girişi için e-maillerle veya telefonla zaman harcamaya gerek yoktur. CRM programları ile tüm sürecinizi uçtan uca yönetebilir ve tüm sistemizi kolaylıkla otomatik hale getirebilirsiniz.

 

3-CRM yazılımı potansiyel müşterilerin bütün etkileşim geçmişini içerir

CRM yazılımları, satış öncesi satış-pazarlama noktalarındaki etkileşim bilgilerini de kayıt altına almaktadır. Bu sayede potansiyel müşterileri adaylarınızı tanımanız ve onlarla ilgili notlar oluşturmanız konusunda size yardımcı olmaktadır.

 

4-CRM yazılımları bütün satış sürecinin kaydını tutar

CRM yazılımı sayesinde, müşterilerinize “size en kısa sürede döneceğim” gibi cümleler kurmanıza gerek kalmaz. İhtiyacınız olan, kayda giren ve takibini yapmanız gereken her şey CRM uygulamasının içinde yer almaktadır.

 

5-CRM yazılımı zamanlama konusunda size yardımcı olur

Potansiyel müşteri adaylarını takip etmenizi, kişisel teklifler iletmenizi ve doğru zamanda aksiyon almanızı sağlar.

 

6-CRM yazılımları ekip içi etkin iletişimi kolaylaştırır

Müşteri adaylarınız ile iletişime geçmek konusundaki fırsatları, çalışanlarınıza ya da ekip arkadaşlarınıza atayabilirsiniz. Yeni görevler, yeni duyurular ve müşteri takibini bir kaç tıklamayla kolayca yapabilirsiniz. 

 

7-CRM yazılımı sizin için tahminler yapar

Tüm yapmanız gereken şey, görüşme kayıtlarınızı güncel tutmaktır. Geri kalan tüm süreci, CRM yazılımı halledecektir. Sizin için verilerin özetini çıkarır, hatırlatmalar yapar ve görsel hale getirir.

 

8-CRM yazılımları şirketinizle birlikte büyür

Şirketiniz büyüdükçe, müşteri takibini ve iş takibini manuel olarak yapmak daha da zorlaşmaktadır. Ancak şirketinizle birlikte büyüyen bir CRM yazılımına sahipseniz, işiniz güvende demektedir. 

 

9-CRM tüm zamanınızı size geri verir

Maillerinizi takip etmek, manuel veri girişi yapmak veya müşteri adaylarının bilgilerini hatırlamak için harcadığınız zamanı satışa ayırabilir, bu sayede karlılığınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Tüm içeriği okudunuz ve bir CRM yazılımına ihtiyacınız olduğu sonucuna vardınız… Gelin CRM çözümünüzü birlikte üretelim!

CRM yazılımımızı satın almadan önce 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Kayıt sırasında herhangi bir kredi kartı bilgisi paylaşmanıza gerek olmaksızın… 

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!