0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

CRM Sistemleri Tercih Ederken 3 Kritik Konu

CRM Sistemleri Tercih Ederken 3 Kritik Konu

Ofisim gibi bulut platformlar sayesinde CRM sistemleri ve çözümleri, KOBİ’ler açısından hesaplı bir teknoloji haline geliyor. Girişimciler ve yöneticiler, CRM sistemlerini seçerken şu üç temel özelliği ciddi olarak sorgulamalılar.

 

CRM sistemleriOrta veya küçük ölçekli birçok işletme (KOBİ) maliyetlerini düşürmek, daha rekabetçi olabilmek, hızlı ve verimli çalışmak için interneti bugün önemli bir seçenek olarak değerlendiriyor. Artık herhangi bir KOBİ, büyük şirketler gibi çok büyük yatırımlar yapmadan teknolojinin olanaklarını rahatça kullanabilir.

Dijital dönüşüm süreçlerinde girişimcinin dikkat etmesi gereken temel yaklaşım, işlerin giderek büyümesiyle birlikte teknolojinin de şirkete ayak uydurmasını sağlayabilmektir. İşte bu noktada Ofisim gibi internet platformlarının sunduğu en önemli avantaj işletmeler açısından ölçek ekonomisine uygun hizmetleri bir arada ve bütünleşik olarak sunmasıdır.

Özellikle büyümeye çalışan şirketlerde kaynaklar sınırlıdır. Az sayıda yönetici ve çalışanın pazarlamadan sevkiyata birçok iş fonksiyonunun sorumluluğunu tek başına üstlenirler. Bu nedenle, KOBİ’lere yönelik bulut platformları, verimliliği artıracak çeşitli seçeneklerle çalışanların işlerini kolaylaştırmak zorundadır.

Ofisim’in örneğinde olduğu gibi, bir bulut platformu gerek standart ofis uygulamaları, gerekse CRM ve lojistik gibi bütünleşik çözümlerle zamanı geldiğinde girişimcilerin işini kolaylaştırmalıdır. Örneğin müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) tüm girişimcilerin öncelikle yatırım yapmayı düşündüğü uygulamalardan biridir. Yapılan araştırmalar düzgün işleyen bir CRM sisteminin satışları yüzde 29 oranında artırabildiğini göstermiştir.

Buna karşılık geleneksel CRM sistemleri maliyetlidir ve ancak Ofisim’in sunduğu gibi bulut platformları sayesinde CRM küçük girişimciler açısından hesaplı bir teknoloji haline gelmiştir.

 

Girişimciler ve yöneticiler, CRM sistemlerini seçerken üç temel özelliği ciddi olarak sorgulamalıdır!

 

1-CRM Sistemleri: Basitlik Esastır

CRM sistemleri için basitlik (yalınlık) sistemin çalışanlar tarafından hızlı öğrenilmesi ve kullanımının kolay olması demektir. Müşterilerin, fırsatların ve satışların takibi için sistem sezgisel tasarlanmalıdır. Çalışanlar, müşteriler, müşteri adayları, görüşmeler, görüşme tarihleri, alınan sonuçlar (görüşülüyor, sonuçlandı vb.) gibi ayrıntılar kolayca takip edebilmeliler.
CRM sistemi her çalışan tarafından kolayca kavranabilmeli ve şirkette müşteri ile ilgili tüm işlerde yardımcı olmalı. CRM sistemi şirketinizin adeta tarihçesidir ve bu açıdan bakıldığında henüz daha yolun başındayken müşteri eksenli bir iş kültürünün şirketinizde yerleşmesi önemlidir. Ofisim’in sunduğu bulut tabanlı çözümlerle, kullanıcıların mobil ve masaüstünden ulaşabilmesini imkan tanırken, sezgisel tasarımı sayesinde ilk defa deneyimlendiğinde bile kolayca uyum sağlamalarına yardımcı oluyor.

 

 

2-CRM Sistemleri: Kolay Raporlama Önemlidir

Müşteri ve satışlar açısından bakıldığında bir CRM sistemi arzu edilen tüm raporları kolayca verebilmelidir. Geçen haftanın satışları, potansiyel satışlar, çalışan başına gerçekleştirilen satışlar gibi şu anda belki aklınıza gelmeyen ancak zaman içinde ortaya çıkabilecek birçok raporlama ihtiyacına da açık olmalıdır. Herhangi bir kod yazmadan basitçe kullanabileceğiniz fonksiyonlarla zengin raporlar alabilmelisiniz.

 

 

3-CRM Sistemleri: Entegrasyon Mühimdir

Kaliteli bir raporlama ve verimli çalışma için iyi CRM sistemleri farklı ortamlardan veri aktarma esnekliğine sahiptir. Mevcut raporlama altyapısına ek olarak Ofisim CRM işleriniz büyüdükçe ve karmaşıklaştıkça standartlara uygun API (programlanabilir arayüzler) teknolojisi ile gelişmiş raporlama ve diğer entegrasyon ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. Ayrıca iş akışı yönetimi, veri aktarımları, dinamik analiz ve gelişmiş raporlama gibi birçok adımda CRM sistemleri girişimcilere önemli kolaylıklar da sağlayabilir.

İşinizle birlikte büyüyen Ofisim CRM sistemlerinin bu çok temel üç ayağında iddialı konumuyla girişimcinin yanında ve satışlarınızı artırmayı hedeflemektedir.

Hemen Ücretsiz Deneyin!