0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

CRM Hizmeti Neden İşletmeler İçin Bir Zorunluluktur?

CRM Hizmeti Neden İşletmeler İçin Bir Zorunluluktur?

CRM hizmetinin işletmeler için neden gerekli olduğuna değinmeden önce, günümüzde artık bu tarz yazılımların sadece büyük işletmelerin değil, küçük ve orta ölçekli işletmelerin de kolayca sahip olabilecekleri uygulamalar haline geldiğini belirtelim. Müşteri ilişkileri yazılımları denildiğinde eskiden, pahalı platformlar, özelleştirmeler için danışmanlara harcanan yüksek ücretler akla gelirdi. Artık web tabanlı uygulamalar sayesinde uygun fiyatlarla ve kolayca kendi CRM sistemini oluşturabilen KOBİ’ler de bu alanda yatırım yapabilir hale gelmişlerdir. Günümüzde diş hekiminden, avukatlık bürolarına; teknik servis hizmetleri veren firmalardan, oto kiralama firmalarına; üretim yapan şirketlerden, perakende ve eğitim sektörüne kadar her şirket için uygun bir CRM hizmeti bulunmaktadır.

 

CRM hizmeti

 

Peki, CRM hizmeti neden işletmeler için bir zorunluluktur?

1-Satış Yönetimi

Satış ekiplerinizin ya da satış kanallarınızın performansını hızlıca takip edemediğiniz bir dünyada rekabet etmek, karanlıkta yolunuzu bulmaya çalışmak gibidir. Geçmiş satışlarınızı takip ederek dönemsel ve ileriye dönük planlamalar yapabilir ve satış hedefleri belirleyebilirsiniz. Şirketler, altın değerindeki bu bilgileri, bir yazılımda yöneterek ve analiz ederek performanslarını artırabilir ve bunu gelir artışına çevirebilirler.

 

2-Müşteri Etkileşimi

Personelin işinden ayrılması, ayrılan personelin yerine yeni birisinin işe başlaması, şirketler için hem zaman, hem de performans kaybına yol açar. Müşterilerle önceden yapılan görüşmeleri, müşterinin daha önce aldığı ürünleri ve varolan fırsatları kayıt altına almayan şirketler için personel değişimi, oldukça sancılı olmaktadır. Şirketlerin müşterileriyle olan etkileşimini korumak ve sürdürmek için bu tarz bilgileri saklamaları büyük öneme sahiptir.

 

3-Potansiyel Yönetimi

Müşterilerinizi tüketim eğilimlerine, ilgi alanlarına, çalışma alanlarına göre ayırabilmeniz onlara özel teklifler üretmenizi sağlar. Müşterilerinizi ne kadar farklı grup ve kategorilere ayırabilirseniz o kadar farklı teklif ve kampanyalar yapabilirsiniz.

 

4-Görev Yönetimi

Çalışanlarınızın ne kadar verimli çalıştıklarını takip edebilmeniz, iş yüklerine göre görev dağılımı yapabilmeniz ve en önemlisi de yürütülen işleri yakından takip edebilmeniz, şirketinizin performansı ve verimliliği açısından büyük önem taşır. Çalışanlarınızın işlerini bir sistem üzerinden yönetmeniz, hem iş sürekliliğini, hem de dengeli ve öngörülebilir şekilde çalışmanızı sağlar. İşler arasında önceliklendirme yapabilmek, yürüyen bir işi durdurup farklı bir işi öne çekmek ve sonrasında o işe kaldığı yerden devam edebilmek, şirketinizi ihtiyaçlara hızlı cevap veren çevik bir şirkete dönüştürür.

 

5-Kontaklar Yönetimi

Birçok platformda yeralan müşteri bilgilerinizi tek bir platformdan yönetmek ve yeri geldiğinde tek bir yerde güncelleyebilmek, işletmenize zaman ve operasyonel tasarruf sağlar.

 

6-Süreç Yönetimi

Şirketinizin gerçekleştirdiği bir satış esnasında birden fazla onay süreci olabilir. Bu süreçleri yönetebilmek ve hızlı ilerlemesini sağlayabilmek, müşterilerinize dönüş sürenizi kısaltacak ve teklifleriniz hızlıca sonuçlanacaktır.

Bu saydığımız faydaların yanı sıra internet erişiminizin olduğu her yerden erişebildiğiniz bu uygulamalarla ofisinize bağımlı kalmadan çalışabilirsiniz.

 

Siz de bu kazanımları işinize taşıyabilmek için Ofisim’in CRM hizmeti ile hemen tanışabilir ve 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin desteğiyle, uygulamanızı hızlı ve kolayca özelleştirebilir ve sadece işinize odaklanırsınız.

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!