0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Bulut Tabanlı Muhasebe Programı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ofisim.com / Genel  / Bulut Tabanlı Muhasebe Programı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bulut Tabanlı Muhasebe Programı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, bulut tabanlı muhasebe programı oldukça önem kazandı. Bu sistemlerinde başında da KOBİ’lerin en büyük ihtiyaçları arasında olan muhasebe programı olmuştur. Peki bulut tabanlı sistemler tam olarak nedir, ne işe yarar? Bulut tabanlı muhasebe sistemini tam olarak kavrayabilmek için öncelikle bu sistemin niteliklerini bilmemiz gerekiyor. Bu sebeple sizlere öncelikle bulut teknolojisi hakkında bir takım açıklamalarda bulunacağız. Bulut teknolojisi; cihazlarımızın kapasiteleri depolamaya yetmediği zaman imdadımıza koşan en önemli sistemlerden birisidir. Bu sistemler ayrıca verilerimizin kaybolmasını da engeller. Yani bir nevi yedekleme sistemidir ve internetin olduğu her noktadan bu sisteme kolaylıkla ulaşabiliriz. Bulut sistemi en basit anlatım şekliyle herhangi bir kurulum gerektirmeyen web tabanlı uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde işlemler oldukça kolaylaşır ve online depolama imkanını da elde etmiş oluruz. Sanal bir makine üzerinde depolanan verilere internetin olduğu her noktadan ulaşmak mümkündür.

 

bulut tabanlı muhasebe programıMuhasebe Uygulaması Nedir?

Bulut tabanlı ön muhasebe programı da, bulut teknolojisi üzerinden yapılandırılmaktadır. Bu teknoloji özellikle de küçük ve orta ölçekli işletmelerle beraber sanayileşmiş şirketlerin de işine yaramaktadır. Bu program üzerinden şirketler ve işletmeler satış ve ön muhasebe verilerini online olarak yönetebilmektedir. Bunun içinse sadece internet ve internete girebilecek bir aygıt yeterlidir. Yani muhasebe bilgilerine ulaşmak ya da bu bilgileri düzenlemek için illaki şirkete gitmeye gerek yoktur. Yani bu da birçok yönden kolaylık sağlar ve zamandan da tasarruf ettirir. Peki bulut tabanlı muhasebe sistemi ile hangi işlemler yapılabilir?

 • Satış işlemleri
 • Alış işlemleri
 • Stokları takip etme, yönetme
 • Cari işlemler
 • Raporlar
 • Faturalandırma
 • Gelir, gider takibi

 

bulut tabanlı muhasebe programı

Bulut Tabanlı Muhasebe Programı Faydaları Nelerdir?

Bulut sistemlerin yaygınlaşmasıyla beraber, pek çok yeni business pazar ortaya çıkarken aynı zamanda pek çokta bulut tabanlı iş uygulaması hayata geçirildi. Sektörün bu alana da doğru evrilmesi ve ihtiyaçların tamamen dijitale dönmesiyle birlikte artık hemen hemen tüm süreçler bulut tabanlı sistemler üzerinden yürütülüyor. Bulut temelli muhasebe programlarının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak şöyle bir listeleme yapabiliriz:

 • Kolay hesaplama fırsatı
 • İstenilen zaman, istenilen yerden muhasebe verilerine ulaşabilme
 • Hizmet taleplerine hızlı ve anında cevap verme
 • Esnek olma
 • Yenileme
 • Teknolojik yeniliklere açık olma

Eğer sizler de bulut tabanlı bir muhasebe programı kullanırsanız; müşterilerinizi, tedarikçilerinizi, stoklarınızı, faturalarınızı gelirinizi, giderinizi, hesaplarınızı, personelinizi ve işin akışını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

 

Sonuç

Bulut tabanlı sistemler, iş yükü olarak sizleri oldukça rahatlatacaktır. Burada asıl önemli olan; programa verilen para / geçmişe göre şuan da harcanan zaman olmalıdır. Sonuç olarak, yaptığınız iş için çabanız ve harcadığınız zamanı en aza indirgemek asıl kazancı sağlayan unsurdur.

Ön muhasebe özelliği bulunan CRM programları bu konuda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü tüm iş süreçlerinizi tek bir yerde depolayıp, kolayca yönetebilirsiniz. Ofisim CRM’e ücretsiz kayıt olarak, işinize nasıl yardımcı olabileceğini hemen görün!

Hemen Ücretsiz Deneyin!