Top

Bulut ön muhasebe programlarının iş hayatınıza sağlayacağı 4 kolaylık!

Bulut ön muhasebe programlarının iş hayatınıza sağlayacağı 4 kolaylık!

Ön muhasebe programlarının işletmeler için önemi nedir? Gelin birlikte inceleyelim… Ön muhasebe, işletmelerin finansal işlemlerinin takibi amacı ile yapılan muhasebe işlemleridir. Kasa, banka hesapları, senet, çek, stok takibi gibi günlük işlemlerin düzenlenmesi, takibinin ve kayıtlarının yapılmasına ön muhasebe denmektedir. Bu tanımdan hareketle ön muhasebe bir işletme için hayati önemde işlemler kümesidir diyebiliriz. Bu nedenle ön muhasebe kayıtlarının tutulmasında düzen ve devamlılık işletmeler için başarının anahtarıdır. Söz konusu düzeni ve devamlılığı sağlayarak başarıya ulaşmak ise bulut tabanlı ön muhasebe programı gibi uygulamalar ile mümkündür.

 

Bulut tabanlı ön muhasebe programları kullanıcılara kayıt tutma ve kayıtları depolayabilme konusunda kolaylık sunan oldukça teknolojik bir uygulamadır. Bulut tabanlı ön muhasebe programlarını diğer ön muhasebe programlarından ayıran en önemli husus ise bütün işlemlerin online bir ağda gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Peki, bu programın kullanıcılara sağladığı kolaylıklar nelerdir? Bulut tabanlı sistemlerle ön muhasebe  nasıl daha kolay tutulur? Şirketlerin sacayaklarından biri haline gelen bulut tabanlı ön muhasebe programlarının sağladığı en önemli 4 kolaylığa gelin beraber göz atalım:

 

ön muhasebe programlarının1-Bulutta Olmanın Faydası Çok!

İşletmenizin bütün finansal işlemlerini bilgisayarınızı internet ağına bağlayarak bir bulut sisteminde kayıt edebilirsiniz. İşletmeniz ile ilgili kayıtları internete bağlı olduğunuz herhangi bir anda görüntüleyebilirsiniz. Görüntülediğiniz kayıtlardan anlık veriler elde edebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için herhangi teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Geleneksel ön muhasebe programlarından farklı olarak bir kurulum sürecini beklemeye de ihtiyaç yok. Tek ihtiyacınız olan bir hesaba sahip olmak. Bu hesaba sahip olduktan sonra işletmeniz ile ilgili her türlü kayıt ve takibi yapabilirsiniz. Eski kayıtlarınızı da excelden ön muhasebe programına kolaylıkla aktarabilirsiniz. Artık dosyaları evde unuttum sorunu hayatınızda yok!

 

ön muhasebe programlarının2-Tasarruf Etmek Sizin de Hakkınız!

Geleneksel ön muhasebe kayıt yöntemlerinde yapılan yanlışlıkların ve eksik girilen bilgilerin düzeltilmesi hem iş gücü hem de zaman kaybı açısından işletmelere oldukça büyük maliyetler getirmektedir. Bulut tabanlı ön muhasebe programlarının en büyük artılarından biri de işletme kayıtlarınızın her an güncel kalmasını sağlarken, eksik bilgilerin kolayca tespit edilmesini sağlamakta ve aynı bilginin tekrar girilmesini engellemektedir. Bu da size ve işletmenize zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 

ön muhasebe programları3-Sınırsız Destek+Düşük Maliyet=Bulut Altyapı

Bulut tabanlı bir ön muhasebe programı hizmeti satın alan işletmeler servis sağlayıcılar tarafından ücretsiz ve sınırsız destek hizmeti ile desteklenmekte ve ortaya çıkabilecek her türlü sorun kısa sürede çözülmektedir. Bu sayede işletmelerin uğrayabileceği zararlar minimuma indirilmektedir. Ayrıca bulut tabanlı uygulamalar ile; ilk yatırım maliyeti ve yıllık  bakım maliyetleri de ortadan kalkmış oluyor.

 

 

muhasebe programları4-Ön Muhasebe Programlarının En Büyük Artısı: Güvenlik

İşletmeler için en önemli konu finansal bilgilerin güvenliğidir. Geleneksel ön muhasebe programları ile kayıt tutan işletmelerde bilgilerin kopyalanması oldukça kolaydır. Ancak bulut tabanlı ön muhasebe programı ile kayıt tutan işletmelerde bilgilerin kişisel bir kullanıcı adı ve şifre ile korunması bilgi güvenliğini zirveye taşımaktadır. Erişim yetkilendirme ile kişisel bilgilerinize sizden başka kimse ulaşamaz.

 

 

Tüm bu bilgiler ışığında bulut tabanlı ön muhasebe programları işletmelere oldukça büyük avantajlar sunmaktadır. İşletmelerin hem bu avantajları yakalaması hem de teknolojiye ayak uydurması için bulut tabanlı ön muhasebe programlarının kullanılması oldukça faydalı olacaktır. Ofisim CRM’i ön muhasebe özellikleriyle herhangi bir kredi kartı bilgisi girmeksizin 15 gün ücretsiz deneyin.

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!