0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Bulut CRM Uygulaması İle, Müşterilerinizi Yakından Tanıyın!

Bulut CRM Uygulaması İle, Müşterilerinizi Yakından Tanıyın!

Bulut CRM uygulaması ile müşterilerinizi yakından nasıl tanırsınız?

Günümüz rekabet ortamında müşterilerinizi ne kadar iyi tanırsanız, başarılı bir satış yapma şansınız, o kadar artar. İş hayatının bu temel kuralı herkesçe bilinmektedir; ancak bu altın kuralı işimizde ne kadar başarıyla uyguladığımız kısmı, hepimiz için bir soru işareti olmaktadır.

Büyük işletmeler, müşterilerini yakından tanımak ve onların nelerle ilgilendiğini, ne gibi tüketim eğilimleri olduğunu anlamak için, gelişmiş Bulut CRM Uygulaması (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ile sistemlerine milyonlarca dolar yatırım yapmaktadırlar. Bu yatırımlar sayesinde bahsettiğimiz şirketler, reklam ve tanıtım bombardımanına tutulan müşterilerin ilgisini çekebilecek özel kampanya ve teklifler hazırlayabiliyor, müşterinin ilgilenmeyeceği tekliflerle şansını en baştan kaybetmiyorlar. Örneğin; mağazanızdan hiç organik ürün almayan, hazır gıdalar tüketen bir müşterinize, organik ürün tanıtımı yapmak yerine; hazır gıdalarınızla ilgili bir kampanya ya da tanıtım yapmanızın, size geri dönüşü daha yüksek olacaktır. Son haftalarda bebek maması satın alan bir müşterinize, bebek bezlerindeki bir indiriminizi duyurmak; ya da köpek maması alan bir müşterinize, evcil hayvan reyonuna yeni gelen bir ürünü tanıtmak, müşterilerinize daha hedefli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Örnekleri çoğaltmak mümkün; ancak Bulut CRM uygulaması ‘nın işinize olan faydaları bunlarla sınırlı değil: Sizden bir ürün satın almış olan müşterinizin, normalde hangi sıklıkla ürün aldığını, en son ne zaman alışveriş yaptığını  bilmeniz de, müşteri bağlılığını takip açısından oldukça önemli. Ortalama 4 haftada bir sizden toptan alışveriş yapan bir müşterinizin 6 haftadır sizden bir ürün almaması, belki o müşterinizi kaybetmek üzere olduğunuzun habercisidir. CRM sayesinde, bu durumu erken fark ederek hızlı aksiyon alabilir ve o müşterinizi geri kazanabilirsiniz.

 

Bulut CRM Uygulaması

Peki Bulut CRM Başka Neler Sağlıyor?

İş hayatında bir satış işlemi, bazen aylar sürebilir ve sonlanması için birçok kez müşteri ziyareti gerekebilir. Satışı zaman alan ürün ya da hizmetleriniz varsa, müşterinizle en son ne zaman görüştüğünüzü, müşterinize yaptığınız teklifin son durumunu, müşterinizin teklifinizle ilgilenme seviyesini sürekli takip etmeli ve her görüşmenize özel notlar tutmalısınız. Hatta bir hatırlatıcı ile bir sonraki görüşmenizin tarihini önceden belirlemiş olmalısınız. Bütün bunları bir Bulut CRM uygulaması sayesinde kolaylıkla yürütebilir ve müşterinizle ilişkinizi sıcak tutarak teklifinizi başarılı bir şekilde satışa dönüştürebilirsiniz. Müşterinizi tanıyan CRM’iniz sayesinde satış ekipleriniz değişse bile, müşterinizle ilişkiniz hiçbir zaman değişmez.

CRM yazılımları sayesinde müşterilerinizin alışveriş yaptığı kanalları da takip etmeniz, müşterinizin tüketim davranışını anlamanızı sağlar. İnternet siteniz üzerinden alışveriş yapan bir müşterinize internet reklamları ve mailler ile ulaşabileceğiniz gibi; telefonla alışveriş yapan başka bir müşterinize telesatış kanalıyla ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede farklı satış kanallarını doğru şekilde kullanarak, satış yöntemlerinizi daha verimli hale getirirsiniz.

Siz de müşterilerinizi daha yakından tanımak ve müşterinizi işinizin merkezine koyarak çalışmak için Ofisim iş uygulamalarını 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin desteğiyle uygulamınızı hızlı ve kolayca özelleştirebilir ve sadece işinize odaklanırsınız.

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!