0 850 532 2800 (Hafta içi: 08:30 - 17:30)

Top

Bulut CRM: Hoş geldin artan verimlilik, hoşçakal yüksek maliyetler!

Bulut CRM yazılımları ile sektör her geçen gün daha da gelişiyor. Yazılım teknolojileri her geçen gün evrimleşiyor. Mobil teknolojiler hayatımıza tam anlamıyla girmiş durumda. Hatta giyilebilen teknolojiler de artık çok uzağımızda değil, yakınımızdaki teknoloji marketlerinin raflarında yerini aldı bile. Böyle bir ortamda, bulut bilişim sistemleri modern işletmeleri birçok yönüyle değişim ve dönüşüme yöneltiyor.

Öncelikle “Geleneksel CRM yazılımlarının ne faydası var?” diye merak edenlere, kısaca şöyle özetleyelim: 

  • Satış etkileşimlerini izlemek ve müşterilerimizin davranış modellerini saptamamıza yardımcı oluyorlar,
  • Müşterilerimizin nezdinde daha kişiselleştirilmiş  ve daha iyi müşteri deneyimleri yaratmamızı sağlıyorlar.

Bunları bulut bilişimin avantajlarıyla birleştirdiğimiz durumda ise, işletmemizi daha rekabetçi  hale getirmiş oluyoruz. Peki bu nasıl mümkün oluyor?

Rekabet kelimesinin ilintili olduğu iki önemli kavram maliyet ve verimliliktir. Bunların aynı zamanda bulut CRM programlarının da önemli bileşenleri olduğunu aklımızda bir yere mutlaka not etmeliyiz. Bu teknolojiyi kullandığımızda, özellikle “düşük maliyet” ve “artan verimlilik” etkisi ile rakiplerimizden bir kaç adım öne çıkmış oluyoruz. İsterseniz bu kavramlara biraz daha yakından bakalım.

 

Bulut CRMBulut CRM: Düşük Maliyetler

Vanson Bourne teknoloji market araştırma şirketinin İngiltere ve Amerika’ da toplam 1000 KOBİ ve 300 ticari işletmeyi (1000+) kapsayan bir araştırmasına göre, bulut bilişim altyapısı ile şirketler %23 oranında maliyet avantajı sağlıyor. Maliyetlerin bu derece düşmesinin birkaç sebebi var.  Bulut bilişim, CRM programları için gözden çıkarmamız gereken peşin yazılım masraflarını önemli ölçüde azaltıyor. Çünkü Saas çözümlerinde aylık üyelikler şeklinde ödeme yaparsınız. Böylece yüksek maliyetli lisans ve donanım alımlarından kurtulur, bakım masraflarına katlanmazsınız. Gerekli güncellemeler, bulut hizmet sağlayıcınız tarafından otomatik olarak yapılır.  Bunların yanısıra, yerel bir kurulum gerektirmediğinden, dakikalar içinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bulut CRM

Bulut CRM: Artan Verimlilik

Bulut CRM çözümleri, aynı zamanda çalışan verimliliğini artırarak şirketimize rekabet avantajı sağlıyor. Bilgiye bulut üzerinden erişilebilmesi, ofis dışında olsak dahi her türlü bilgiye kolayca ulaşabilmemizi de beraberinde getiriyor. Bu sayede özellikle satış ve pazarlama ekiplerimiz istedikleri zaman, istedikleri yerde çalışabiliyorlar. Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada, uzaktan çalışan satış ekiplerinin %13 daha verimli olduğu sonucuna ulaşıldı.  Bunu etkin bir şekilde yönetebilmemiz ise, satış ekiplerimizin mobil CRM’e erişebilir durumda olmasıyla mümkün. Salesforce Research tarafından 2015 yılında yapılan bir araştırma (2015 State of Sales Report), bunu destekler nitelikte. Araştırma sonuçlarına göre yüksek performans gösteren satış ekiplerinin %60’ı ya mobil satış uygulamaları kullanıyor ya da kullanma planı var. Performansı yüksek olanlar, düşük olanlara göre 2 kat daha fazla mobil uygulama kullanıyorlar ya da kullanmayı planlıyorlar. Mobil uygulamaların satışçılar tarafından kullanımının,  gelecek 2 yılda, 2 katından daha fazla (%125) artması bekleniyor.

Bulut mobilitesi aynı zamanda sanal işgücünün ve çokuluslu ekiplerin işini de kolaylaştırıyor. Büyüyen işletmeler için ölçeklenebilir bir çözüm sunuyor. İşbirliği ve proje yönetim özellikleri sayesinde de verimliği artırıyor.

Ülkemizde bulut bilişim sistemleri pazarına baktığımızda, pastadan önemli oranda pay alan global CRM çözümlerinin yanı sıra, yerli bulut CRM çözümlerinin de üretildiğini ve  dünyayla rekabet eder hale geldiğini görüyoruz. Örneğin Ofisim CRM, KOBİ’lerin ihtiyaçlarına her anlamda cevap verecek nitelikte, detaylı olarak tasarlanmış bir uygulama olarak öne çıkıyor. Bu tarz yerli yazılım firmalarının piyasadaki etkinliği arttıkça, bulut teknolojisini mevcut yapılarına entegre eden KOBİ’lerimiz de rekabet düzeyi sürekli  artan  bir pazarın oyuncuları haline gelebilecektir. Ofisim CRM’e ücretsiz kayıt olarak, işinize nasıl yardımcı olabileceğini hemen görün!

 

Hemen Ücretsiz Deneyin!