Top

Bordro sürecini yönetmek sanıldığı kadar zor mu? 8 soruda e-Bordro!

Bordro sürecini yönetmek sanıldığı kadar zor mu? 8 soruda e-Bordro!

Bordro sürecinde doğru satıcıyı bulmak için ihtiyaç ve beklentilerinizi netleştirmeniz gerekir. Uygulamayı kullanarak, ne elde etmeyi umuyorsunuz? Bordro programını İK ekibinizin zamanını kazanmak için mi arıyorsunuz? Vergilerin zamanında ve uygun şekilde ödenmesini sağlamak öncelikli midir? İşletmenizin tam zamanlı bir bordro işlemcisine ihtiyaç duymaması nedeniyle dış kaynak kullanmayı umuyor musunuz? Dış kaynak aramak istediğiniz tüm nedenleri göz önünde bulundurun. Ardından, satın alacağınız uygulamalardan aldığınız yanıtların gerçekten gereksinimlerinize uygun olup olmadığına karar verin.

 

bordro

 

İşte 8 soruda doğru e-Bordro programı (uygulaması) seçmenin yolları:

 

1-Hangi hizmetleri sağlıyorlar? 

Bu ilk temel sorunuz olmalı. İstediğiniz hizmetlerin listesini kullanarak, ihtiyacınıza en uygun çözümü üretebiliyorlar mı? Aradığınız her şeyi sağlayabilirler mi? Bazı servisler bir satıcıda bulunmuyorsa, bu hizmetin önemini sağladıkları diğer avantajlara göre değerlendirmeniz gerekir.

2-Uyumluluk ve vergi ödemelerini yönetiyorlar mı? 

Maaş bordrosunu dış kaynak olarak kullanmanın en yaygın sebeplerinden biri (zaman ve kaynak tasarrufu sağladıktan sonra) vergilerin yasalara uygun olarak sunulmasını sağlamaktır. Dış kaynaklı bir bordro programı, tüm vergisel süreçlere uyumlu, doğru ve zamanında yerine getirmelidir.

3-Platform ne kadar kullanıcı dostu? 

Mümkünse, deneme sürümü ile programı gözden geçirin. Program çok teknik ve anlaması güç ise, kullanmaya öğrenmeye harcayacağınız zaman maaş bordrosunu elle işleyeceğiniz zamandan daha fazla olabilir. Çalışanlar kapsamlı bir eğitim olmadan kendi verilerini yönetebilecek mi? Gezinmesi kolay olan kullanıcı dostu bir platform, aradığınız zaman tasarrufudur.

4-Fiyatlandırma yapısı nedir? 

Gereksinim duyduğunuz hizmetleri temel alarak şeffaf ve net bir fiyatlandırma yapısı sunan bir satıcı arayın. Sabit fiyat garantisi veren yerleri tercih etmeniz en ekonomik yoldur. Hizmet başlangıcından sonra gizli maliyetler üretebilecek olan, bakım bedeli gibi çeşitli masraflar çıkartabilecek firmalardan uzak durup, en iyi hizmeti en şeffaf şekilde sağlayan şirketi bulun.

5-Destek ekibine ulaşmak ne kadar kolay? 

Haftada 7 gün, günde 24 saat yardıma erişmenin ne kadar kolay olduğunu bilmek isteyeceksiniz. Temsilciler var mı? Platformun bir S.S.S (Sıkça Sorulan Sorular) sayfası var mı? Öğrenim videoları var mı? Destek ekibi, yardım için canlı destekte hazır mı? Güçlü ve erişilebilir bir müşteri hizmetleri, alışveriş yaparken “olması gerekenler” listenizin en üst sırasında yer almalıdır.

6-Ne kadar güvenliler? 

Verilerinizin ne kadar güvende olduğunu, nerede depolandığını ve ihlallerde bulunup bulunulmadığını bilmek isteyeceksiniz. Sağladığınız kişisel veriler ve bilgiler son derece hassastır. Şirketin, her türlü saldırıya ve sistemsel açığa karşı kendini ve sizi tam olarak koruduğuna emin olun.

7-Hangi benzersiz özellikleri sunarlar? 

Bir satıcı, pazardaki diğer kalabalığın dışında nasıl durur? Başka hiçbir platformun sunamayacağı benzersiz hizmetleri veya seçenekleri var mı? Satıcıdan alabileceğiniz her türlü ekstra avantaj, sizin için zamandan ekstra tasarruf demektir.

8-Diğer İK hizmetleriyle bütünleşmişler mi?

e-Bordro hizmetinin size ve şirketinize sağlayabileceği zamandan tasarruf özelliği dışındaki diğer artıları öğrenin. Uygulama yeni işe alım konusunda yardımcı olabilir mi? İnsan Kaynakları süreçlerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olabilecek, performans yönetim araçları var mı? İzin süreçlerini takip etme konusunda yardımcı olabilirler mi? Bugün kullanabileceğiniz veya gelecekte planlayabileceğiniz bu hizmetlerin çoğunu sağlayabilecek bir satıcı arayın. Ya da dilerseniz Ofisim İK uygulamamızı hemen ücretsiz deneyin.

 

 

Kaydolun Hemen Ücretsiz Deneyin!