Neden web tabanlı CRM tercih etmeliyim?

Neden web tabanlı CRM tercih etmeliyim?

Şirket olarak bir CRM programı almaya karar vereceksiniz, ancak karar vermekte zorlandığınız bir konu var: Online CRM uygulamalarına mı; yoksa paket uygulamalara mı yönelmelisiniz?

 

Ofisim ekibi olarak bu yazımızda bu sorunuza cevap vermeye çalıştık.

 

Hangi CRM çözümünü tercih edeceğinizi belirlerken, siz de alttaki konuları dikkate alarak karar verebilirsiniz:

  • Online CRM programları, aylık olarak ve kullanımınıza göre ücretlendirilirken, paket CRM programlarında tek seferlik bir ücretlendirme bulunur. Her ikisini karşılaştırırken ortalama 3 yıl içerisinde yapacağınız toplam harcama tutarı üzerinden hesap yapmanız sağlıklı bir karşılaştırma yapma imkanı verir.

 

  • Dikkate alabileceğiniz bir diğer konu da görünmeyen maliyetlerdir. Paket programın size getirdiği donanım, enerji, soğutma, barındırma ve personel maliyetlerini de hesaba kattığınızda, oldukça karmaşık hesaplar sizi beklemektedir. Oysa, web tabanlı bir CRM ile çalışırsanız, tek bilmeniz gereken, servisin aylık ücretidir.

 

  • Paket program satın alırken, verilerin güvenliği ve yedeklenmesi de çok önemli bir konu olarak karşınıza çıkacaktır. İşletmenizin bir zarar görmesi, hırsızlık olması durumlarında, sizin için çok değerli olan verilerinizin de zarar görmeyeceğinden emin olmalı ve bunlar için ek yatırım yapmalısınız. Online bir CRM uygulaması tamamen bulut altyapısı kullanır ve verilerinizin kaybı söz konusu olmaz.

 

  • Online CRM programları sayesinde, ofisiniz dışında her yerden bilgilerinize erişerek çalışabileceğiniz gibi; şirketinizi taşımanız durumunda, işlerinizin kesintiye uğramayacağını bilmenin rahatlığını yaşarsınız.

 

  • Paket programlar zamanla yenilenmesi gereken çözümler olarak karşınıza çıkacaktır. Eskiyen programınızı yenileme döneminiz geldiğinde, hem verilerinizin sorunsuzca ve kesintisiz şekilde taşınmasını planlamanız, hem de yeni program için yeniden ödeme yapmanız gerekecektir. Oysa online CRM programlarının sürekli güncellenmesi ve yeni özellikleri size ek bir ücret almadan sunması sayesinde, bütün bunlar sizin için artık dert olmaktan çıkar.

 

Siz de işinizi bulut tabanlı bir CRM sistemi ile sürdürmek ve yukarıda saydığımız avantajlardan yararlanmak için Ofisim CRM uygulamasını 15 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin desteğiyle CRM’inizi hızlı ve kolayca özelleştirebilir ve sadece işinize odaklanırsınız.

 

Share on Facebook14Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page
No Comments

Post a Comment